Szkolenie
Zaawansowane szkolenie zarządzania biofilmem
IMG-BLOG

Zaawansowane szkolenie zarządzania biofilmem

Terapia Biofilmu (oryg. Guided Biofilm Theraphy) jest potwierdzoną klinicznie i zorientowaną na pacjenta koncepcją, która obejmuje zaburzenia nad-dziąsłowe i pod-dziąsłowe w opiece nad pacjentami z implantami oraz w trakcie leczenia chorób przyzębia. Jest częścią rozleglej koncepcji profilaktyki przy użyciu minimalnie inwazyjnego podejścia, które ogranicza zastosowanie sprzętu manualnego oraz ultradźwiękowego.

Podczas szkolenia przyjrzymy się teoretycznej stronie GBT i omówimy jej rolę we współczesnej terapii wspomagającej chorób przyzębia. Omówimy szczegółowo rolę biofilmu w rozwoju chorób jamy ustnej i przejdziemy przez osiem kroków GBT.
Obejrzymy slajdy oraz wideo wspierające tę koncepcję oraz omówimy kilka interesujących przypadków klinicznych, z których możecie się uczyć i czerpać doświadczenia.

W drugiej części warsztatów bardziej zajmiemy się aspektami praktycznymi i przyjrzymy się różnym technikom pracy, przejdziemy przez usuwanie nad-dziąsłowo i pod-dziąsłowo biofilmu przy zastosowaniu Air flow oraz zademonstruje koncepcję GBT. Na koniec szkolenia uczestnicy będą w stanie ocenić efekty kawitacji oraz usuwania patogenów. Uzyskają też wiedzę na temat najnowszych osiągnięć w bezbolesnym leczeniu ultradźwiękami Piezon oraz korzyści dla pacjenta płynących z zastosowania Air Flow. Będą mogli samodzielnie wdrożyć Air Flow w leczeniu i fazie podtrzymującej kieszeni dziąsłowej oraz implantów. Dokonają też oceny właściwości różnych technik i produktów do zabiegu piaskowania oraz uzyskają jasny pogląd w kwestii planu leczenia GBT dla swoich pacjentów.

Prowadzący:
Hig. stom. Faye Donald

Faye Donald
Faye Donald Faye jest higienistką stomatologiczną z ponad 20-letnim doświadczeniem, która mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Oprócz pracy w klinice, Faye jest certyfikowaną trenerką Swiss Dental Academy i podróżując przez cały kraj oraz Europę mówi o roli technologii EMS Air flow i Perio Flow oraz koncepcji GBT. Faye otrzymała tytuł Higienistki Stomatologicznej Roku 2014, a niedawno, w 2017 przyznano jej tytuł Najlepszej Brytyjskiej Higienistki podczas Krajowych Nagród Zdrowia Jamy Ustnej w Londynie.

Daty szkolenia

  • 15 września 2018
  • Cena: 899zł
  • Cena wczesnej rejestracji do 30 lipca: 599 zł
  • Tłumaczenie konsekutywne
  • Miejsce: Warszawa
  • Więcej informacji oraz zapisy:
    szkoleniahigiena@gmail.com
    783-821-842